Sveiki, esu Danutė ir apželdinimu bei aplinkos tvarkymu domiuosi jau daugiau nei 26 metus. Sveiki atvykę į mano kiemą „Po medžiu“. Čia leidžiu laisvą laiką ir rengiu apželdinimo kursus.
Sumanymas baseino fontano įrengimui panaudoti taisyklingos formos riedulį pasiteisino: nušlifavus jo paviršių, šis akmuo tapo gražiu akcentu.
Sveikalapis gluosnis pagyvina aplinką baltai rausvais savo ūglių lapais.
Rausvalapis raugerškis tampa gražiu akcentu ir žaliaspalvių augalų kaimynystėje, ir pavėsinės fone.
Šis keramikinis paukštukas „nutūpė“ ant akmens baseine. Jis puikiai tiko į kompaniją plunksnuočiams, kurie atskrenda atsigaivinti vandenyje.
Balti žiedeliai – tai daugiametė gėlė gauruotoji glažutė, kuri gana greitai plečiasi ir paskleidžia gražų žiedų kilimą.
Tai – astilbė. Ši gėlė geriausiai auga šviesioje paunksmėje arba pusiau paunksmėje, mėgsta derlingą žemę. Žaliame spygliuosčių fone atsiskleidžia visas gėlės grožis. Šalia auga smulkiažiedis šilinis gvazdikas ryškiais žiedeliais. Jis gali būti naudojamas skaudančioms, pavargusioms akims gydyti. O smulkūs balti žiedeliai – tai jau baigiančios nužydėti visžalės rudgrūdėlės. Iš kairės pusės šalia astilbės auga šilokas. Šalia stambių astilbės žiedų šios trys smulkiažiedės gėlės – tarsi maži „desertukai“, gražiai papildantys bendrą augalų kompoziciją.
Plytelės, sudėtos aplink alpinariumą ir vejoje, pagyvina vaizdą ir palengvina priežiūrą.
Sodo puošmena – šluotelinė hortenzija „Vanilė“. Puošniais žiedais šis krūmas jus džiugins nuo liepos vidurio iki pat pirmųjų šalnų.
Jei neturite keramikinio vazono, bet turite atliekamų akmenų, galite išdėstyti juos taip, kad į vidų būtų galima įstatyti vazonėlį su augalu. Nuotraukoje matote lobeliją, įdėtą kaip tik į tokį akmeninį „vazoną“. Tik reikia atkreipti dėmesį į tai, kad vasarą akmenys įkaista ir ilgai laiko šilumą, todėl augalus reikėtų dažniau palaistyti.
Dekoratyvinis maumedis – jo laja ypač gražiai atrodo pavėsinės fone.
Šalia vandens tinka sodinti miskantus (viksvas). Jos labai dekoratyvios, todėl dažnai puošia alpinariumus ar gėlynus. Tačiau jų priežiūra reikalauja nemažai darbo – augalas greitai plečiasi, o jį retinti sunku. Tad reikėtų rinktis, kam suteiksite pirmenybę – augalo grožiui ar lengvai priežiūrai.
Jeigu turite įdomų keramikinį gėlių vazoną, orams atšilus galite išnešti jį į lauką, sudėti į jį augalų centre pirktus pavasarinių gėlių vazonėlius ir naujai sukurta auglų kompozicija papuošti terasą, ar kitą poilsio zoną. Gėlėms peržydėjus, šias pakeiskite vasarinių gėlių kompozicija – ir vėl bus gražu. Jei neturite keramikinio vazono, tai tikriausiai turite pintą krepšį, molinį vazoną ar kokį įdomų daiktą, kuris galėtų tapti pagrindu gėlių kompozicijai sukurti.
Žirninis puskiparisis – tai vertikalus akcentas, kuris neužgožia aplinkos vaizdo tolumoje.
Nuo mažens man patiko galimybė sukurti kažką savo rankomis. Iš mamos perėmiau pomėgį gražiai ir jaukiai susitvarkyti namus ir aplinką. Tėvams įsigijus sodo sklypą, prasidėjo mano meilė apželdinimui ir nesibaigiantys eksperimentai, kurie suvešėjo įsigijus nuosavus namus.
Dabar drąsiai galiu sakyti, kad turiu daugiau nei 20 m. patirtį apželdinime. Nuolat domėjausi: pirkau ir skaičiau knygas bei žurnalus, kreipiau dėmesį, kaip savo aplinką tvarko kiti. Be abejo, sodinau įvairius augalus savo sklype, džiaugiausi pavykusiais eksperimentais ir mokiausi iš klaidų. Šiandien jaučiuosi sukaupusi tiek teorinių žinių ir praktinės patirties, kad panorau tuo dalintis su tais, kurie dar tik pradeda savuosius ieškojimus ar ilgainiui pritrūko idėjų.
Viskas prasidėjo nuo to, kad konsultuodavau pažįstamus, bet laimingi veidai skatino eiti toliau, tad pradėjau ne tik konsultuoti, bet ir organizuoti apželdinimo kursus. Kviečiu kreiptis ir Jus – kartu sugalvosime, kaip Jūsų kiemą paversti tobula oaze Jūsų poilsiui.
Šalia tako esančią akmeninę sienutę pridengia nusvirusios kadagių šakos. Išplitusi spygliuočių žaluma sušvelnina masyvų vaizdą, kurio pagrindą sudaro iš akmenų sudėtas baseino kraštas, akmeninė sienutė ir takas.
Čia – sena taburetė, kurios vos nesudeginom. Ją naujam gyvenimui prikėlė mano dukra Indrė Benganskaitė.
Karališkasis irisas – pasižymi labai gražiais žiedais, tačiau jie žydi tik 2–3 savaites, o vėliau ir lapai nuruduoja. Sodinkite jį tarp augalų, turinčių gražius lapus, kurie paslėps irisą jam nužydėjus.
Nužievinta obelis tapo dekoratyviniu akcentu. Atremta į grindinį, ji nekliudo vejos šienavimui.
Prie tokio didelio ir įdomaus akmens ypatingų augalų nereikia. Jis savaime puošia aplinką, o augalai, šiuo atveju, sudaro jam foną.
Sumanymas baseino fontano įrengimui panaudoti taisyklingos formos riedulį pasiteisino: nušlifavus jo paviršių, šis akmuo tapo gražiu akcentu.
Po didelės kaitros laukiant smarkaus lietaus, gėlės paslėptos po stogu.
Žirninis puskiparisis – tai vertikalus akcentas, kuris neužgožia aplinkos vaizdo tolumoje.
Lobelija – vienmetė gėlė. Jos ryškūs žiedeliai gražiai žiūrisi žvirgždo (smulkių akmenėlių) fone.
Jei neturite keramikinio vazono, bet turite atliekamų akmenų, galite išdėstyti juos taip, kad į vidų būtų galima įstatyti vazonėlį su augalu. Nuotraukoje matote lobeliją, įdėtą kaip tik į tokį akmeninį „vazoną“. Tik reikia atkreipti dėmesį į tai, kad vasarą akmenys įkaista ir ilgai laiko šilumą, todėl augalus reikėtų dažniau palaistyti.
Tai – ne dekupažas. Ši kėdutė išpiešta mano dukros Indrės. Tai puikus pavyzdys, kaip nesudėtinga papuošti savo aplinką, pasitelkus išradingumą ir kūrybiškumą.
Ankstyvą pavasarį aplinką puošia įvairūs spygliuočiai, o plikos lapuočių šakos išryškina kiekvienam medeliui savitą šakų persipynimą.
Pirmoje vasaros pusėje alpinariumą puošia astilbių ir melsvės žiedai, o skiepytos eglės fone jau skleidžiasi vienmetės gaurės žiedeliai.
Vasaros antroje pusėje gėlyną puošia blakėžudės siauri rožiniai žiedynai,o šalia jų lengvai kaip drugeliai plėvena vienmetės gaurės smulkūs žiedeliai. Nuotraukos kairėje pusėje matome šluotelinės hortenzijos žiedų kekes.
Šalia neaukštų spygliuočių pasodinta žemaūgė hortenzija (šie metai jai pirmi), o jos artimiausios kaimynės – tai viksvos „Red Baron“.
Įdėjus šiek tiek pastangų, senas ąžuolo pusrastis tapo gražiu ir labai patogiu suolu.
Išpiešti baldai lauke – tai spalvingi akcentai. Ypač miela, jei tai – mūsų artimųjų darbai. Šis suolas vos nesupleškėjo lauže, bet naujam gyvenimui jį prikėlė mano dukra Indrė.
Ši gėlė – dantytoji gaurė. Ji gali augti tiek kompozicijoje, tiek viena – kaip akcentas. Geriausiai auga priedangoje. Mano sode jai labiausiai patiko augti šalia obels, iš pietinės pusės.
Spalvinė augalų įvairovė pagyvina bendrą vaizdą ir sudaro foną gretimai augančiam augalui.
Miskantai (viksvos) – gražūs, tačiau sunkiai „suvaldomi“ augalai.
Salotinės vienmečio šlamučio šakelės gražiai pagyvina vaizdą tarp alūnės ir kadagio.
Gėlės keramikiniame vazone puikiai pagyvins jūsų terasą arba aikštelę prie įėjimo.
Nuotraukos centrinėje dalyje – čiobrelis, kuris neužilgo pasipuoš baltais žiedais.
Dekoratyvus elementas.
Pasidalinkite su draugais: